Szkoła Animatora to rekolekcje Ośrodka w Duchu Świętym Diecezji Warszawsko – Praskiej, które są dedykowane dla wszystkich katolickich ruchów charyzmatycznych działających na terenie całego kraju. Program został opracowany tak, aby w sposób systematyczny i uporządkowany pozwalał na wykonanie kolejnego kroku w rozwoju formacji duchowej i pogłębieniu formacji osobistej po REO (Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy) lub Seminarium Wiary.

Jako główny nurt programowy przyjęto formację animatora, stąd nazwa szkoły, aczkolwiek szkoła nie jest skierowana wyłącznie do osób, które chcą być animatorem. Odpowiada bowiem w znacznym stopniu na potrzebę formacji każdego kto chce iść za Jezusem i może mieć duży wpływ na dalszy rozwój wspólnot, posługę w parafiach, współpracę z proboszczami oraz zaangażowanie w ewangelizację w rodzinach, miejscach życia i środowisku pracy. Dlatego zachęcamy do udziału nie tylko tych, którzy chcą być animatorami, ale również osoby, które:

1. przeszły szkołę animatora w przeszłości, jednak noszą w sobie potrzebę przeżycia na nowo tego szczególnego czasu z Bogiem

2. poszukują swojej drogi w Kościele i odczuwają potrzebę otwarcia się na nowe życie w Duchu Świętym

Szkoła Animatora to kilkumiesięczne rekolekcje składające się z:

1. formacji ludzkiej, pogłębiającej osobistą dojrzałość

2. czerpania z bogactwa wiedzy kościoła i specyfiki wspólnot charyzmatycznych

3. formacji duchowej, zmierzającej do coraz bliższej relacji z Chrystusem

Rekolekcje rozpoczyna weekend Uzdrowienia Wewnętrznego, a następnie program splata się ze ścieżką życia Świętego Pawła, która prowadzi nas do bliższej relacji z Chrystusem, pokazuje własne słabości i zdolność przemiany, uczy nowego spojrzenia na siebie i świat, pokory i odwagi, bożej mądrości i gotowości do podążania za Panem.

To 9 weekendów i 9 szczególnych nabożeństw, które mogą przynieść łaskę uporządkowania i uzdrowienia, aby przygotować uczestnika do jego drogi – do POSŁANIA.

Uczestnicy objęci są indywidualną opieką doświadczonego animatora, a program każdego weekendu zawiera m.in.:

1. Konferencje

2. Medytacje

3. Eucharystię

4. Adorację Najświętszego Sakramentu

5. Celebrację

6. Ćwiczenia

7. Spotkania w grupach dzielenia

Zajęcia odbywają się w Domu Rekolekcyjnym Ojców Jezuitów w Warszawie–Falenicy przy ul. Oleckiej 30 (ECCC) i każdorazowo rozpoczynają się w piątek o godz.18:30, a kończą w niedzielę do godz.13:00 (przed obiadem). Koszt jednego weekendu obejmuje pobyt w Domu Rekolekcyjnym wraz z dwoma noclegami, całodziennym wyżywieniem od kolacji w piątek do śniadania w niedzielę. Do dyspozycji uczestników są pokoje dwu i trzyosobowe, sala konferencyjno-wykładowa wyposażona w nowoczesny system multimedialny, dwie mniejsze sale spotkań, dwie kaplice, oratorium, stołówka, dwie kawiarenki, parking.

Tym uczestnikom Szkoły, którzy nie przeszli rekolekcji Uzdrowienia Wspomnień, zaleca się ich odbycie przed rozpoczęciem posługi. Nie jest to jednak obligatoryjnie związane z przystąpieniem do Szkoły Animatora.

Zapisy na Szkołę Animatora odbywają się poprzez przesłanie na adres zgloszenia.sza@gmail.com wypełnionego formularza dostępnego do pobrania po kliknięciu w przycisk „FORMULARZ ZAPISU” na dole strony (pod tabelą z terminarzem).

W pierwszej kolejności przyjmowane są osoby ze wspólnot Odnowy w Duchu Świętym z Diecezji Warszawsko-Praskiej.

W odpowiedzi na zgłoszenie zostanie przesłany e-mail z potwierdzeniem zapisu

Informujemy, że podanie w formularzu danych jest dobrowolne, jednak niezbędne do przeprowadzenia procesu rekrutacji.

Dane zostaną wykorzystane wyłącznie przez Ośrodek w Duchu Świętym Diecezji Warszawsko-Praskiej, w celach związanych z organizacją Szkoły i tylko do czasu zakończenia edycji, na jaką zostało przesłane zgłoszenie.

Przesłanie zgłoszenia jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych w zakresie i czasie opisanym powyżej oraz kontakt mailowy ze strony Zespołu Szkoły Animatora w celu potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przesłania niezbędnych informacji związanych z uczestnictwem/zjazdem.

Uczestnik może w każdej chwili żądać zmodyfikowania formularza przesyłając taką prośbę ze wskazaniem modyfikowanej treści na adres e-mail: zgloszenia.sza@gmail.com

ZAPISY do wtorku 17 października 2023 lub do wyczerpania miejsc

14-16 czerwca

POSŁANIE